|
Post by jimsteel on Aug 22, 2015 16:52:30 GMT -5
LETHAL LOTTERY SURVIVOR SERIES
ALL TEAMS CHOOSEN AT RANDOM AND ALL SURVIVORS ADVANCE TO SURVIVORS TOURNAMENT
FEATURING WRESTLERS FROM THE LOTF SETS+PROMOTER PRIME
MATCH 1 Kevin Steen,Jimmy Jacobs,Chris Dickenson+El Hijo Del Ice Cream beat Biff Busick,Rich Swan,Matt Cross+Acid Jaz w/C.Red
ELIMINATION 1-El Hijo Del Ice Cream by Swan 2-Acid Jaz by Jacobs 3-Jimmy Jacobs by Swan 4-Rich Swan by Steen 5-Chris Dickinson by Busick 6-Matt Cross by Steen 7-Biff Busick by Steen
SURVIVOR:KEVIN STEEN
MATCH 2 Tommy End,Joe Gacy,Dirty Ernie+Phil Davis w/So Cal Val beat Anthony Neese,Savage T,Ice Cream Jr+Sean Davis w/KJ Hill
ELIMINATION 1-Dirty Ernie by Davis 2-Savage T by Gacy 3-Sean Davis by End 4-Phil Davis by Ice Cream Jr 5-Ice Cream Jr by Gacy 6-Anthony Nese by Tommy End
SURVIVORS:TOMMY END+JOE GACY
MATCH 3 Nigel McGuiness,Mark Brisco,Lancelot Bravado+Combatant beat PJ Black,Dick Justice,Brent Albright+Terex
ELIMINATION 1-Brent Albright by Bravado 2-Terex by Brisco 3-Lancelot Bravado by Black 4-Combatant by Justice 5-Dick Justice by McGuiness 6-PJ Black by Mcguiness
SURVIVORS:NIGEL MCGUINESS+MARK BRISCO
MATCH 4 Roderick Strong,Paul London,Mr Touchdown,Shane Hollister+Crossbones beat Adam Pearce,Mikey O'Shea,Larry Sweeney,Raymond Rowe+Eddie Fyne
ELIMINATION 1-Eddie Fyne by Hollister 2-Crossbones by O'Shea 3-Shane Hollister by Sweeney 4-Larry Sweeney by London 5-Raymond Rowe by Touchdown 6-Mikey O'Shea by Strong 7-Paul London by Pearce 8-Mr Touchdown by Pearce 9-Adam Pearce by Strong
SURVIVOR:RODERICK STRONG
MATCH 5 Masada,Chuck Taylor,Ares,Scott Parker+Benny Blades w/Daizee Haze beat DJ Hyde,Uhaa Nation,Tommaso Ciampa,Steve Corino+Ox
ELIMINATION 1-OX By Parker 2-Benny Blades by Corino 3-Scott Parker by Hyde 4-Steve Corino by Taylor 5-Ares by Hyde 6-DJ Hyde by Masada 7-Tommaso Ciampa by Taylor 8-Uhaa Nation by Masada
SURVIVORS:MASADA+CHUCK TAYLOR
MATCH 6 Chris Sabin,Archibald Peck,Jigsaw,Ophidian+Dave Crist w/Neveah beat Claudio Castagnoli,Pinky,Ethan Page,Dr Cube+Rob James
ELIMINATION 1-Rob James by Crist 2-Ethan Page by Jigsaw 3-Dr Cube by Peck 4-Dave Crist by Castagnoli 5-Jigsaw by Castagnoli 6-Pinky by Ophidian 7-Archibald Peck by Castagnoli 8-Claudio Castagnoli by Sabin
SURVIVORS:CHRIS SABIN+OPHIDIAN
MATCH 7 Joey Ryan,Hobo,John Silver,BLK Jeez+Marshe Rocket w/C.Red beatup Rhett Titus,Ken Doane,Cheech,Michael Kai Rayne+Darin Corbin w/Dark Menace+Laura Phoenix
ELIMINATION 1-Darin Corbin by Silver 2-Marshe Rocket by Titus 3-Cheech by Silver 4-Ken Doane by Ryan 5-Michael Kai Rayne by Hobo 6-Rhett Titus by Ryan
SURVIVORS:JOEY RYAN,HOBO,JOHN SILVER+BLK JEEZ
MATCH 8 Tyler Black,Sozio,Orange Cassidy,Tito Escondido+Cedric the Hitman beat Green Ant,Lance Hoyt,Arik Cannon,Voodoo Kaos+Timber
ELIMINATION 1-Arik Cannon by Black 2-Cedric the Alexander by Green Ant 3-Voodoo Kaos by DQ 4-Timber by Escondido 5-Orange Cassidy by Green Ant 6-Green Ant by Black 7-Tito Escondid0 by Hoyt 8-Lance Hoyt by Sozio
SURVIVORS:TYLER BLACK+SOZIO
MATCH 9 Fire Ant,Johnny Yuma,Pinky Sanchez,Michael Bennett+Nick Jackson w/Maria beat El Generico,Oleg the Usurper,Tadarus Thomas, Caprice Coleman+Assailant w/Sidney Bakabella+Stokely Hathaway
ELIMINATION 1-Tadarus Thomas by Fire Ant 2-Fire Ant vt Oleg 3-Assailant by Yuma 4-Nick Jackson by Oleg 5-Caprice Coleman by Generico 6-Oleg the Usurper by Sanchez 7-Pinky Sanchez by Generico 8-El Generico by Bennett
SURVIVORS:JOHNNY YUMA+MICHAEL BENNETT
MATCH 10 Jay Brisco,Sinn Bodhi,Andy Dalton,Marion Fontaine+Rocky Reynolds w/Dark Menace beat Bobby Fish,AR Fox,Delerious,Trent Barreta+Grizzly Redwood w/Daizee Haze
ELIMINATION 1-Grizzly Redwood by Fontaine 2-Marion Fontaine by Fox 3-Rocky Reynolds by Barreta 4-Delirious by DQ 5-Sin Bodhi by Fish 6-Trent Barreta by Dalton 7-Bobby Fish by Brisco 8-AR Fox by Brisco
SURVIVORS:JAY BRISCO+ANDY DALTON
MATCH 11 Shelton Bejamin,Alex Colon,Amasis,Cameron S Sheppard+Latvian Proud Oak beat Charlie Haas,ACH,Ricky Shane Page,Dasher Hatfield+Clutch
ELIMINATION 1-Clutch by Sheppard 2-Latvian Pround Oak by Hatfield 3-Amasis by ACH 4-Cameron S Sheppard by ACH 5-ACH by Benjamin 6-Dasher Hatfield by Colon 7-Ricky Shane Page by Colon 8-Charlie Haas by Benjamin
SURVIVORS:SHELTON BENJAMIN+ALEX COLON
MATCH 12 Danny Havoc,Frightmare,Jon Davis,Worker Ant+Nathan Arnold Charging beat Caleb Konley,Cedric AlexanderQT Marshall,Peter Avalon+Sam Hayne w/Veda Scott+R.D. Evans
ELIMINATION 1-Nathan Arnold Charging by Avalon 2-Sam Hayne by Davis 3-Worker Any by Marshall 4-Peter Avalon by Frightmare 5-Caleb Konley by Havoc 6-Cedric Alexander by Havoc 7-QT Marshall by Davis
SURVIVORS:DANNY HAVOC,FRIGHTMARE+JON DAVIS
MATCH 13 Austin Aries,Alex Koslov,Sage Strong,The Shard+C.Red w/Dymond beat Trent Acid,Necro Butcher,Ray Rosas,Donovan Dijak+ Nicholas Valentino w/Truth Martini
ELIMINATION 1-C.Red by Valentino 2-The Shard by Rosas 3-Nicholas Valentino by Koslov 4-Ray Tosas by Koslov 5-Sage Strong by Necro Butcher 6-Necro Butcher by DQ 7-Trent Acid by Aries 8-Alex Koslov by Dijak 9-Donovan Dijak by Aries
SURVIVOR:AUSTIN ARIES
MATCH 14 Lucky Thurteen,The Mysterious and Handsome Stranger,Josh Prohibition,Lithuanian Snow Troll+Shane Matthews beat Johnn Saint ,Ryan Taylor,Greg Excelent,The Hawaiian Lion+Malta the Damager w/Olivia
ELIMINATION 1-Lithuanian Snow Troll by Malta 2-Shane Matthews by Taylor 3-Ryan Taylor bu Stranger 4-Hawaiian Lion by Thurteen 5-Malta the Damager by Thurteen 6-Greg Excelent by Stranger 7-Johnny Saint by Prohibition
SURVIVORS:LUCKY THURTEEN,THE MYSTERIOUS AND HANDSOME STRANGER+JOSH PROHIBITION
|
|
|
Post by jimsteel on Aug 22, 2015 16:52:45 GMT -5
MATCH 15 Bryan Danielson,Brian Kendrick,Ricochet,Jaka+Jervis Cottonebelly w/Sidney Bakabella+Kimber Lee beat 2 Cold Scorpio,Gran Akuma,Arik Royal,Navajo Warrior+Big Sue Jackson w/Olivia
ELIMINATION 1-Jervis Cottonbelly by Scorpio 2-Arik Royal by Kendrick 3-Sue Jackson by Danielson 4-Navajo Warrior by Jaka 5-Jaka by Akuma 6-2 Cold Scorpio by Ricochet 7-Gran Akuma by Danielson
SURVIVORS:BRYAN DANIELSON,BRIAN KENDRICK+RICOCHET
MATCH 16 Kyle O'Reilly,Shane Storm,Gavin O Volstead,Stigma+Torrac Hayes beat Homicide,Mister Zero,Gregory Irons,Robert Anthony+ Max Smashmaster w/Sidney Bakabella
ELIMINATION 1-Robert Anthony by Storm 2-Torrac Hayes by Volstead 3-Gregory Irons O'Reilly 4-Max Smashmaster by Stigma 5-Stigma by Mister Zero 6-Mister Zero by Storm 7-Homicide by O'Reilly
SURVIVORS:KYLE O'REILLY,SHANE STORM++GAVIN O VOLSTEAD
MATCH 17 Eddie Kingston,Kenny King,Joker,Sugar Dunkerton+Tursas w/Haze beat Sami Callihan,Matt Tremont,JT Lightning,Louis Lyndon+ Rico Dynamite w/Stu Stone
ELIMINATION 1-Louis Lyndon by King 2-Sugar Dunkerton by Lightning 3-Tursas by Tremont 4-Rico Dynamite by Joker 5-Kenny King by Lightning 6-JT Lightning by Kingston 7-Sami Callihan by Joker 8-Joker by Tremont 9-Matt Tremont by Kingston
SURVIVOR:EDDIE KINGSTON
MATCH 18 Chris Hero,Drew Gulak,Davey Vega,Ricky Landell+Shynron beat Jon Moxley,Kobald,Adam Page,Josh Alexander+Hugo Lexington Black
ELIMINATION 1-Shynron by Page 2-Adam Page by Vega 3-Josh Alexander by Gulak 4-Ricky Landell by Kobald 5-Kobald by Vega 6-Hugo Lexington Black by Gulak 7-Davey Vega by Hero 8-Jon Moxley by Hero
SURVIVORS:CHRIS HERO+DREW GULAK
MATCH 19 Adam Cole,Timothy Thatcher,Vin Gerard,Rocky Romero+Jake Crist w/Neveah over Davey Richards,Rhino,Ruckus,Jerk+Jeff King
ELIMINATION 1-Jeff King by Romero 2-Ruckus by Cole 3-Vin Gerard by Rhino 4-Jerk by Crist 5-Dave Crist by Richards 6-Rhino by Romero 7-Rocky Romero by Richards 8-Davey Richards by Cole
SURVIVORS:ADAM COLE+Timothy Thatcher
MATCH 20 Christopher Daniels,Icarus,Brodie Lee,Matt Jackson+Harker Dirge beat Shaun Ricker,Johnny Goodtime,James Morgan,Juan Francisco De Coronado+17 w/Stu Stone
ELIMINATION 1-17 by Icarus 2-Dirge by Coronado 3-Juan Francisco De Coronado by Icarus 4-Matt Jackson by Goodtime 5-James Morgan by Lee 6-Shaun Ricker by Daniels 7-Johnny Goodtime by Daniels
SURVIVORS:CHRISTOPHER DANIELS,ICARUS+BRODIE LEE
MATCH 21 Mike Quackenbush,Matt Taven,Harlem Bravado,Dustin Lee+Patriot III w/Maria beat Devon Moore,Ricky Starks,Colin Delaney, Estorian Thunderfrog+Scotty Vortekz
ELIMINATION 1-Dustin Lee by Delaney 2-Colin Delaney by Taven 3-Patriot III by Thunderfrog 4-Scotty Vortekz by Moore 5-Matt Taven by Starks 6-Estorian Thunderfrog by Quackenbush 7-Harlem Bravado by Starks 8-Ricky Starks by Quackenbush 9-Devon Moore by Quackenbush
SURVIVOR:MIKE QUACKENBUSH
MATCH 22 Matt Sydal,Hallowicked,Ultramantis Black,Excalibur+Mike Mondo beat Marty Jannetty,Silas Young,Scorpio Sky,Willie Richardson+Jock Samson w/C.Red
ELIMINATION 1-Excalibur by Jannetty 2-Mike Mondo by Sky 3-Scorpio Sky by UMB 4-Marty Jannetty by Hallowicked 5-Willie Richardson by Hallowicked 6-Ultramantis Black by Young 7-Jock Samson by Hallowicked 8-Silas Young by Sydal
SURVIVORS:MATT SYDAL+HALLOWICKED
MATCH 23 Jay Lethal,Tim Donst,Soldier Ant,Clean+Eric Stevens w/Truth Martini beat Eddie Edwards,BJ Whitmer,Jakob Hammermeier+ Devastation Corporation(Blaster Mamassive+Flex Rumblecrunch) w/Sidney Bakabella+Sara Del Rey
ELIMINATION 1-Jakob by Donst 2-Erick Stevens by Whitmer 3-Flex Rumblecrunch by Soldier Ant 4-Blaster McMassive by Clean 5-Soldier Ant by Whitmer 6-BJ Whitmer by Lethal 7-Clean by Edwards 8-Eddie Edwards by Lethal
SURVIVORS:JAY LETHAL+TIM DONST
MATCH 24 AJ Styles,Michael Elgin,Shawn Daivari,Benett Cole+Killer w/Dark Menace beat Colt Cabana,Drake Younger,Nick Mondo,Kazarian+ Rex Havoc w/Laura Phoenix
ELIMINATION 1-Killer by Kazarian 2-Benett Cole by Havoc 3-Kazarian by Styles 4-Rex Havoc Elgin 5-Shawn Daivari by Mondo 6-Nick Mondo by Elgin 7-Drake Younger by Elgin 8-Colt Cabana by Styles
SURVIVORS:AJ STYLES+MICHAEL ELGIN
MATCH 25 Shane Strickland,Eric Ryan,Steve O'Reno,Nick Madrid+Ryan Cruz beat Alex Reynolds,Johnny Kashmere,J.D. Michaels,Manimal+ Hydra w/April Hunter
ELIMINATION 1-Hydra by Cruz 2-Ryan Cruz by Michaels 3-Manimal by O'Reno 4-J.D. Michaels by Strickland 5-Nick Madrid by Kashmere 6-Johnny Kashmere by Ryan 7-Alex Reynolds by Strickland
SURVIVORS:SHANE STRICKLAND,ERIC RYAN+STEVE O'RENO
MATCH 26 Johnny Gargano,Drew Galloway,Willie Mack,Obariyon+Dragon Dragon beat Brian Cage,Zack Sabre Jr,Hanson,Deviant+Kodama
ELIMINATION 1-Dragon Dragon by Hanson 2-Deviant by Mack 3-Obariyon by Cage 4-Kodama by Gargano 5-Hanson by Mack 6-Zack Sabre Jr by Gargano 7-Brian Cage by Gargano
SURVIVORS:JOHNNY GARGANO,DREW GALLOWAY+WILLIE MACK
|
|
|
Post by jimsteel on Aug 22, 2015 22:24:04 GMT -5
LOTF SURVIVORS TOURNAMENT
1ST ROUND 1-John Silver beat Eric Ryan 2-Hallowicked beat BLK Jeez 3-Josh Prohibition beat Icarus 4-Lucky Thurteen beat Brodie Lee 5-Tommy End beat Steve O'Reno 6-Drew Gulak beat The Hobo 7-Bryan Danielson beat Chris Sabin 8-Eddie Kingston beat Jay Brisco 9-Jay Lethal beat The Mysterious and Handsome Stranger 10-Drew Galloway beat Mark Brisco 11-Roderick Strong beat Masada by DQ 12-AJ Styles beat Tyler Black 13-Tom Donst beat Danny Havoc 14-Sozio beat Joe Gacy 15-Johnny Gargano beat Frightmare 16-Matt Sydal beat Joey Ryan 17-Andy Dalton beat Brian Kendrick 18-Michael Elgin beat Willie Mack 19-Mike Quackenbush beat Alex Colon 20-Chris Hero beat Timothy Thatcher 21-Kyle O'Reilly beatShane Strickland 22-Adam Cole beat Jon Davis 23-Shelton Benjamin beat Johnny Yuma 24-Kevin Steen beat Ophidian 25-Christopher Daniels beatGavin Q Volstead 26-Austin Aries beat Nigel McGuiness 27-Chuck Taylor beat Ricochet 28-Michael Bennett beat Shane Storm
2ND ROUND 1-Hallowicked beat John Silver 2-Lucky Thurteen beat Josh Prohibition 3-Drew Gulak beat Tommy End 4-Bryan Danielson beat Eddie Kingston 5-Jay Lethal beat Drew Galloway 6-Roderick Strong beat AJ Styles 7-Tom Donst beat Sozio 8-Johnny Gargano beat Matt Sydal 9-Michael Elgin beat Andy Dalton 10-Chris Hero beat Mike Quackenbush 11-Adam Cole beat Kyle O'Reilly 12-Kevin Steen beat Shelton Benjamin 13-Austin Aries beat Christopher Daniels 14-Chuck Taylor beat Michael Bennett
3RD ROUND 1-Hallowicked beat Lucky Thurteen 2-Bryan Danielson beat Drew Gulak 3-Roderick Strong beat AJ Styles 4-Johnny Gargano beat Tom Donst 5-Chris Hero beat Michael Elgin 6-Adam Cole beat Kevin Steen 7-Chuck Taylor beat Austin Aries
4RTH ROUND 1-Bryan Danielson beat Hallowicked 2-Roderick Strong GETS A BYE 3-Johnny Gargano beat Chris Hero 4-Chuck Taylor beat Adam Cole
SEMI-FINALS 1-Roderick Strong beat Bryan Danielson 2-Johnny Gargano beat Chuck Taylor
FINALS Johnny Gargano beat Roderick Strong
WINNER:JOHNNY GARGANO
|
|
|
Post by Swarm on Aug 23, 2015 12:18:25 GMT -5
LOTF SURVIVORS TOURNAMENT 1ST ROUND 1-John Silver beat Eric Ryan 2-Hallowicked beat BLK Jeez 3-Josh Prohibition beat Icarus 4-Lucky Thurteen beat Brodie Lee 5-Tommy End beat Steve O'Reno 6-Drew Gulak beat The Hobo 7-Bryan Danielson beat Chris Sabin 8-Eddie Kingston beat Jay Brisco 9-Jay Lethal beat The Mysterious and Handsome Stranger 10-Drew Galloway beat Mark Brisco 11-Roderick Strong beat Masada by DQ 12-AJ Styles beat Tyler Black 13-Tom Donst beat Danny Havoc 14-Sozio beat Joe Gacy 15-Johnny Gargano beat Frightmare 16-Matt Sydal beat Joey Ryan 17-Andy Dalton beat Brian Kendrick 18-Michael Elgin beat Willie Mack 19-Mike Quackenbush beat Alex Colon 20-Chris Hero beat Timothy Thatcher 21-Kyle O'Reilly beatShane Strickland 22-Adam Cole beat Jon Davis 23-Shelton Benjamin beat Johnny Yuma 24-Kevin Steen beat Ophidian 25-Christopher Daniels beatGavin Q Volstead 26-Austin Aries beat Nigel McGuiness 27-Chuck Taylor beat Ricochet 28-Michael Bennett beat Shane Storm 2ND ROUND 1-Hallowicked beat John Silver 2-Lucky Thurteen beat Josh Prohibition 3-Drew Gulak beat Tommy End 4-Bryan Danielson beat Eddie Kingston 5-Jay Lethal beat Drew Galloway 6-Roderick Strong beat AJ Styles 7-Tom Donst beat Sozio 8-Johnny Gargano beat Matt Sydal 9-Michael Elgin beat Andy Dalton 10-Chris Hero beat Mike Quackenbush 11-Adam Cole beat Kyle O'Reilly 12-Kevin Steen beat Shelton Benjamin 13-Austin Aries beat Christopher Daniels 14-Chuck Taylor beat Michael Bennett 3RD ROUND 1-Hallowicked beat Lucky Thurteen 2-Bryan Danielson beat Drew Gulak 3-Roderick Strong beat AJ Styles 4-Johnny Gargano beat Tom Donst 5-Chris Hero beat Michael Elgin 6-Adam Cole beat Kevin Steen 7-Chuck Taylor beat Austin Aries 4RTH ROUND 1-Bryan Danielson beat Hallowicked 2-Roderick Strong GETS A BYE 3-Johnny Gargano beat Chris Hero 4-Chuck Taylor beat Adam Cole SEMI-FINALS 1-Roderick Strong beat Bryan Danielson 2-Johnny Gargano beat Chuck Taylor FINALS Johnny Gargano beat Roderick Strong WINNER:JOHNNY GARGANO Congrats to Johnny Gargano! After Kevin Steen, Gargano has arguably the most iconic indie card in FG. Dude just wins huge in everyone's fed.
|
|
|
Post by Chilling Nightmare on Aug 23, 2015 15:57:45 GMT -5
Gargano is definitely awesome and one of my favorite cards in the Indy sets.
|
|
|
Post by jimsteel on Aug 24, 2015 16:28:50 GMT -5
LOW LETHAL LOTTERY SURVIVOR SERIES
ALL TEAMS CHOOSEN AT RANDOM AND ALL SURVIVORS ADVANCE TO SURVIVORS TOURNAMENT
FEATURING WRESTLERS FROM LOW,LE,SE,PROMOTER,PROMOTER PRIME,ONLINE CARDS+Swarm's Set
MATCH 1 Del Wilkes,Tyler Black,D-Lo Brown+Doug Gilbert beat Brett Hart,Johnnie Stewart,Nikita Breznikov+Bolo Mongol w/Jimmy Hart+Lou Albano
ELIMINATION 1-Nikita Breznikov by Gilbert 2-Bolo Mongol by Wilkes 3-Doug Gilbert by Hart 4-Jonnie Stewart by Black 5-D-Lo Brown by Hart 6-Brett Hart by Wilkes
SURVIVORS:DEL WILKES+TYLER BLACK
MATCH 2 Andre the Giant,Claudio Castagnoli,The Grappler+Kurgan w/Lou Albano beat Ray Stevens,Jake Roberts,Chris Candido+Bruiser Costa w/Sunny
ELIMINATION 1-Chris Candido by Castagnoli 3-Bruiser Costa by Kurgan 3-Kurgan by Stevens 4-Jake Roberts by Andre 5-Ray Stevens by Castagnoli
SURVIVORS:ANDRE THE GIANT,CLAUDIO CASTAGNOLI+THE GRAPPLER
MATCH 3 George Hackenschmidt,Rikidozan,Kevin Owens+Bobby Eaton w/Nikita Breznikov+Jim Cornette beat Owen Hart,Bill Dundee,+The Dark Patriot+S.D. Jones w/Jimmy Hart
ELIMINATION 1-S.D. Jones by Owens 2-Dark Patriot by Eaton 3-Bobby Eaton by Hart 4-Bill Dundee by Owens 5-Kevin Owens by Hart 6-Owen Hart by Rikidozan
SURVIVORS:GEORGE HACKENSCHMIDT=RIKIDOZAN
MATCH 4 Mil Mascaras,Mike Graham,Bray Wyatt+Sweet Brown Sugar beat Ricky Steamboat.The Destroyer,The Blue Meanie+Jimmy Hart
ELIMINATION 1-Jimmy Hart by Graham 2-Sweet Brown Sugar by Steamboat 3-Blue Meanie by Wyatt 4-Mike Graham by Destroyer 5-Bray Wyatt by Destroyer 6-The Destroyer by Mascaras 7-Ricky Steamboat by Mascaras SURVIVOR:MIL MASCARAS
MATCH 5 Magnum T.A.,John Tolos,One Man Gang,Playboy Buddy Rose+Java Ruuk w/Jimmy Hart beat Tiger Mask,Tony Atlas,Sabu,DR X+Evan Lewis w/Bill Alphonso+Abdullah Farouk
ELIMINATION 1-Java Ruuk by Lewis 2-Buddy Rose by Sabu 3-Ed Lewis by OMG 4-Sabu by DQ 5-Tiger Mask by T.A. 6-Dr X by Tolos 7-Tony Atlas by T.A.
SURVIVORS:MAGNUM T.A.,JOHN TOLOS+ONE MAN GANG
MATCH 6 Mad Dog Vachon,Curt Hennig,Yokozuna,Sir Oliver Humperdink+Bobby Heenan w/Mr Fuji beat Steve Corino,The Sheik, Matt Striker ,Al Costello+Geeto Mongol w/Abdullah Farouk,Red Berry+Lou Albano
ELIMINATION 1-Bobby Heenan by Striker 2-Sir Oliver Humperdink by Corino 3-Al Costello by Hennig 4-Geeto Mongol by Yokozuna 5-Matt Striker by Hennig 6-The Sheik by DQ 7-Steve Corino by Vachon
SURVIVORS:MAD DOG VACHON,CURT HENNIG+YOKOZUNA
MATCH 7 Nick Bockwinkel,Eddie Gilbert,2 Cold Scorpio,George South+Randy Rose w/Jim Cornette beat Bruno Samartino,Hulk Hogan,The Rock,Bam Bam Bigelow+Roy Heffernan w/Sir Oliver Humperdink+Red Berry
ELIMINATION 1-Roy Heffernan by Rose 2-George South by Bigelow 3-Randy Rose by Hogan 4-Bam Bam Bigelow by Gilbert 5-Hulk Hogan by Bockwinkel 6-2 Cold Scorpio by The Rock 7-The Rock by Bockwinkel 8-Eddie Gilbert by Samartino 9-Bruno Samartino by Bockwinkel
SURVIVOR:NICK BOCKWINKEL
MATCH 8 Johnny Saint,Jimmy Snuka,Billy Graham,B.Brian Blair+Wolfie D w/Lou Albano Austin Aries,Larry Hennig,Giant Bernard,Animal+ Wild Bill White w/Paul Ellering
ELIMINATION 1-Wolfie D by White 2-Bill White by Blair 3-Animal by Snuka 4-B.Brian Blair by Aries 5-Giant Bernard by Graham 6-Billy Graham by Hennig 7-Larry Hennig by Saint 8-Austin Aries by Saint
SURVIVORS:JOHNNY SAINT+JIMMY SNUKA
MATCH 9 Killer Kowalski,Kevin Sullivan,Stan Lane,Frank Dalton+Jake Milliman w/Jim Cornette beat Ric Flair,Kurt Angle,Gorgeous George,Al Snow+Ken Doane w/Bobby Heenan+Cherie Dupre
ELIMINATION 1-Jake Milliman by Snow 2-Ken Doane by Lane 3-Al Snow by Lane 4-Frank Dalton by Angle 5-Stan Lane by George 6-Gorgeous George by Sullivan 7-Kurt Angle by Kowalski 8-Ric Flair by Kowalski
SURVIVORS:KILLER KOWALSKI+KEVIN SULLIVAN
MATCH 10 Harley Race,Antonio Inoki,Roman Reigns,Masked Superstar+Ron Hutchison w/Bobby Heenan beat Frank Gotch,Terry Gordy,Stevie Richards,Afa Jr+Hawk w/Lou Albano+Paul Ellering
ELIMINATION 1-Ron Hutchison by Richards 2-Afa Jr by Reigns 3-Hawk by Reigns 4-Roman Reigns by Gordy 5-Masked Superstar by Gotch 6-Stevie Richards by Inoki 7-Terry Gordy by Race 8-Frank Gotch by Race
SURVIVORS:HARLEY RACE+ANTONIO INOKI
MATCH 11 Roddy Piper,Greg Valentine,Mr Saito,Ox Baker+Johnny V w/Jimmy Hart+Lou Albano blasted Angelo Mosca,John Pesek,Brad Armstrong, Brutus Beefcake+Virgil w/Abdullah Farouk
ELIMINATION 1-Virgil by Valentine 2-Johnny V by Armstrong 3-Brutus Beefcake by Valentine 4-Brad Armstrong by Saito 5-John Pesek by Piper 6-Angelo Mosca by Maker
SURVIVORS:RODDY PIPER,GREG VALENTINE,MR SAITO+OX BAKER
MATCH 12 The Undertaker,Bobby Shane,Tommy Gilbert,Super Crazy+Val Venis w/Percy Pringle III+Jimmy Hart beat Finlay,Hillbilly Jim, Giant Baba,Tom Prichard+Killer w/Jim Cornette
ELIMINATION 1-Killer by Gilbert 2-Tommy Gilbert by Prichard 3-Tom Prichard by Super Crazy 4-Giant Baba by Undertaker 5-Val Venis by Finlay 6-Hillbilly Jim by Finlay 7-Super Crazy by Finlay 8-Finlay by Shane
SURVIVORS:UNDERTAKER+BOBBY SHANE
MATCH 13 Buddy Rogers,Shawn Michaels,Bruiser Brody,George Steele+Paul London w/Sherri Martel+Lou Albano beatup DDP,Mr Fuji,The Sandman,Victor the Wrestling Bear+Red Berry
ELIMINATION 1-Red Berry by London 2-Mr Fuji by London 3-Victor the Wrestling Bear by Steele 4-The Sandman by Brody 5-DDP by Rogers
SURVIVORS:BUDDY ROGERS,SHAWN MICHAELS,BRUISER BRODY,GEORGE STEELE+PAUL LONDON
MATCH 14 Steve Williams,William Muldoon,Bob Armstrong,Mike Dibiase+Danny Doring beat Ted Dibiase,Jimmy Valiant,Billy Lyons, Smash+Paul Ellering w/Virgil,Jimmy Hart+Mr Fuji
ELIMINATION 1-Paul Ellering by Dibiase 2-Danny Doring Lyons 3-Billy Lyons by Armstrong 4-Mike Dibiase by Dibiase 5-Smash by Williams 6-Jimmy Valiant by Muldoon 7-Ted Dibiase by Williams
SURVIVORS:STEVE WILLIAMS,WILLIAM MULDOON+BOB ARMSTRONG
MATCH 15 Lou Thesz,Fred Blassie,Steve Austin,Don Leo Jonathan+Buff Bagwell beat Larry Zbyszko,Konan,P.N. News,Ilio Dipaolo+Lou Albano
ELIMINATION 1-Lou Albano by Bagwell 2-Ilio Dipaolo by Austin 3-P.N. News by Bagwell 4-Buff Bagwell by Zbyszko 5-Larry Zbyszko by Blassie 6-Konan by Thesz
SURVIVORS:LOU THESZ,FRED BLASSIE,STEVE AUSTIN+DON LEO JONATHAN
|
|
|
Post by jimsteel on Aug 24, 2015 16:29:24 GMT -5
MATCH 16 Davey Boy Smith,Jerry Lynn,Cousin Luke,Hartford Love+Dupae Rupa w/Jimmy Hart beat Angelo Poffo,King Kong Bundy,Butch Miller, Larry Sharpe+Amish Roadkill
ELIMINATION 1-Dupae Rupa by Sharpe 2-Larry Sharpe by Love 3-Butch Miller by Lynn 4-Hartford Love by Poffo 5-Amish Roadkill by Smith 6-King Kong Bundy by Cousin Luke 7-Angelo Poffo by Lynn
SURVIVORS:DAVEY BOY SMITH,JERRY LYNN+COUSIN LUKE
MATCH 17 Ivan Koloff,Pepper Gomez,Marty Jannetty,The Honky Tonk Man+Marcus Alexander Bagwell beat Rick Rude,Exotic Adrian Street ,Yukon ERic,J.C. Ice+Alofa w/Lou Albano+Miss Linda
ELIMINATION 1-Marcus Alexander Bagwell by Street 2-J.C. Ice by Jannetty 3-Marty Jannetty by Rude 4-Alofa by HTM 5-Yukon Eric by Koloff 6-Honky Tonk Man by Rude 7-Adrian Street by Gomez 8-Rick Rude by Koloff
SURVIVORS:IVAN KOLOFF+PEPPER GOMEZ
MATCH 18 Johnny Valentine,Bryan Danielson,Kane,Justin Credible+J.J. Dillon w/Percy Pringle III beat Jim Brunzell,Ax,The French Angel,Henry Irslinger+Lash Leroux
ELIMINATION 1-J.J. Dillon by Brunzell 2-Lash Leroux by Credible 3-Henry Irslinger by Valentine 4-Justin Credible by Brunzell 5-Jim Brunzell by Danielson 6-Ax by Kane 7-The French Angel by Valentine
SURVIVORS:JOHNNY VALENTINE,BRYAN DANIELSON+KANE
MATCH 19 Ed Lewis,Jim Duggan,The Missing Link,Samu+Mr X w/Lou Albano beat Danny Hodge,Don Muraco,Les Thatcher,Mankind+Bob Orton Sr w/Mr Fuji+Percy Pringle III
ELIMINATION 1-Bob Orton Sr by Duggan 2-Mister X by Thatcher 3-Samu by Mankind 4-Les Thatcher by Link 5-Missing Link by DQ 6-Mankind by DQ 7-Jim Duggan by Muraco 8-Don Muraco by Lewis 9-Danny Hodge by Lewis
SURVIVOR:ED "STRANGLER" LEWIS
MATCH 20 Bobo Brazil,The Crusher,Blackjack Mulligan,Colt Cabana+Dutch Savage w/Bobby Heenan dominated Rob Van Dam,Batista,Dennis Condrey,Jim Powers+Luke Williams w/Bill Alphonso+Jim Cornette
ELIMINATION 1-Jim Powers by Cabana 2-Dennis Condrey by Savage 3-Luke Williams by Mulligan 4-Batista by Brazil 5-Rob Van Dam by The Crusher
SURVIVORS:BOBO BRAZIL,THE CRUSHER,BLACKJACK MULLIGAN,COLT CABANA+DUTCH SAVAGE
MATCH 21 Jushin Thunder Liger,Antonino Rocca,Tommy Rich,David Taylor+Boris Zhukov w/Nikita Breznikov beat Tracey Smothers,Masked Superstar II,Fritz Von Goering,Mikey Whipwreck+Kip James w/Bobby Heenan
ELIMINATION 1-Boris Zhukhov by Whipwreck 2-Kip James by Taylor 3-Mikey Whipwreck by Rich 4-Dave Taylor by Smothers 5-Masked Superstar II buy Rocca 6-Fritz Von Goering by Rich 7-Tracey Smothers by Liger
SURVIVORS:JUSHIN THUNDER LIGER,ANTONINO ROCCA+TOMMY RICH
MATCH 22 Cowboy Bob Orton Jr,Randy Orton,Jon Moxley,The Terrible Turk+C.W. Anderson beat John Cena,Finn Balor,B.G. James,Koko B Ware+Reginald Love w/Jimmy Hart
ELIMINATION 1-Koko B Ware by Orton Jr 2-Reginald Love by Moxley 3-BG James by R.Orton 4-Finn Balor by Anderson 5-Bob Orton Jr by Cena 6-The Terrible Turk by DQ 7-John Cena by Moxley
SURVIVORS:RANDY ORTON,JON MOXLEY+C.W. ANDERSON
MATCH 23 Dewy Robertson,The Ultimate Warrior,Nicolai Volkoff,Johnny Rodz+Bepo Mongol w/Nikita Breznikov+Lou Albano beat Brock Lesner,Brian Kendrick,Lanny Poffo,Dick Hutton+Johnny Valiant w/Jimmy Hart
ELIMINATION 1-Johnny Rodz by Poffo 2-Lanny Poffo by Valiant 3-Bepo Mongol by Lesner 4-Johnny Valiant by Volkoff 5-Nikolai Volkoff by Lesner 6-Dick Hutton by Robertson 7-Brian Kendrick by Robertson 8-Ultimate Warrior by Lesner 9-Brock Lesner by Robertson
SURVIVOR:DEWEY ROBERTSON
MATCH 24 Jim Londos,Triple H,The Mountie,Warlord+Vince McMahon w/Jimmy Hart beat Nigel McGuiness,Paul Orndorff,Dan Spivey,Abraham Lincoln+Jim Cornette w/Bobby Heenan
ELIMINATION 1-Jim Cornette by McMahon 2-Abraham Lincoln by Mountie 3-Dan Spivey by Warlord 4-The Mountie by McGuiness 5-Vince McMahon by Orndorff 6-The Warlord by Orndorff 7-Nigel McGuiness by Londos 8-Paul Orndordd by Triple H
SURVIVORS:JIM LONDOS+TRIPLE H
MATCH 25 Randy Savage,Chris Jericho,AJ Styles,The Iron Sheik+Red Bastien w/Nikita Breznikov beat Dan Severn,Bob Roop,Chris Tolos, Butcher Vachon+Psycho w/Lou Albano
ELIMINATION 1-Psycho by Styles 2-Red Bastien by Tolos 3-Butcher Vachon by Sheik 4-Chris Tolos by HJericho 5-Bob Roop by Savage 6-Iron Sheik by Severn 7-Dan Severn by Savage
SURVIVORS:RANDY SAVAGE,CHRIS JERICHO+AJ STYLES
|
|
|
Post by jimsteel on Aug 24, 2015 17:30:46 GMT -5
LOW SURVIVORS TOURNAMENT
1ST ROUND 1-Claudio Castagnoli beat Jerry Lynn 2-Ed Lewis beat The One Man Gang 3-Jimmy Snuka beat AJ Styles 4-Ivan Koloff beat William Muldoon 5-Del WIlkes beat Bob Armstrong 6-Jon Moxley beat Bruiser Brody 7-Tommy Rich beat Shawn Michaels 8-Dewey Robertson beat Pepper Gomez 9-Andre the Giant beat Greg Valentine 10-Steve Williams beat Bobby Shane 11-Rabdy Savage gets a BYE 12-Antonino Rocca beat Paul London 13-Tyler Black beat The Crusher 14-Colt Cabana beat The Grappler 15-Curt Hennig beat Mr Saito 16-Roddy Piper beat Davey Boy Smith 17-Steve Austin beat Kevin Sullivan 18-Mil Mascaras beat Dutch Savage 19-Cousin Luke beat George Steele 20-Harley Race beat Rikidozan 21-Bryan Danielson beat Chris Jericho 22-John Tolos beat Ox Baker 23-Mad Dog Vachon beat Triple H 24-Buddy Rogers beat Jushin Thunder Liger 25-Lou Thesz beat Johnny Valentine 26-Don Leo Jonathan beat Yokozuna 27-George Hackenschmidt beat Killer Kowalski 28-Freddie Blassie beat C.W. Anderson 29-Johnny Saint beat Jim Londos 30-Antonio Inoki beat Nick Bockwinkel 31-Magnum T.A. beat Randy Orton 32-Undertaker beat Kane 33-Bobo Brazil beat Blackjack Mulligan
2ND ROUND 1-Claudio Castagnoli beat Ed Lewis 2-Ivan Koloff beat Jimmy Snuka 3-Del WIlkes beat Jon Moxley 4-Dewey Robertson beat Tommy Rich 5-Steve Williams beat Andre the Giant 6-Rabdy Savage beat Antonino Rocca 7-Colt Cabana beat Tyler Black 8-Roddy Piper beat Curt Hennig 9-Mil Mascaras beat Steve Austin 10-Harley Race beat Cousin Luke 11-Bryan Danielson beat John Tolos 12-Buddy Rogers beat Mad Dog Vachon 13-Lou Thesz beat Don Leo Jonathan 14-George Hackenschmidt beat Freddie Blassie by DQ 15-Antonio Inoki beat Johnny Saint 16-Magnum T.A. gets a BYE 17-Bobo Brazil beat Undertaker
3RD ROUND 1-Ivan Koloff beat Claudio Castagnoli 2-Dewey Robertson beat Del WIlkes 3-Randy Savage beat Steve Williams 4-Roddy Piper beat Curt Hennig 5-Harley Race beat Mil Mascaras 6-Buddy Rogers beat Bryan Danielson 7-George Hackenschmidt beat Lou Thesz 8-Antonio Inoki gets a BYE 9-Bobo Brazil beat Magnum T.A.
4RTH ROUND 1-Ivan Koloff Gets a BYE 2-Randy Savage beat Dewey Robertson 3-Harley Race beat Roddy Piper 4-George Hackenschmidt beat Buddy Rogers 5-Bobo Brazil beat Antonio Inoki
5TH ROUND 1-Randy Savage beat Ivan Koloff 2-Harley Race gets a BYE 3-George Hackenschmidt beat Bobo Brazil
SEMI-FINALS 1-Randy Savage beat Harley Race 2-George Hackenschmidt gets a BYE
FINALS Randy Savage beat George Hackenschmidt
WINNER:RANDY SAVAGE
|
|
|
Post by Chilling Nightmare on Aug 24, 2015 20:59:16 GMT -5
Savage winning is awesome.
|
|
|
Post by jimsteel on Sept 1, 2015 16:43:30 GMT -5
LOW TAG TEAM TOURNAMENT
WITH OFFICIAL TEAMS AND TEAMS I PUT TOGETHER WITH WRESTLERS FROM LOW,SE,LE,PROMOTER/PRIME+SWARM'S SET
1ST ROUND 1-The Hart Dynasty(Brett Hart+British Bulldog) beat The Destroyer+Dr X 2-AJ Styles+Jerry Lynn beat Marty Jannetty+Super Crazy 3-Jim Duggan+Ted Dibiase beat John Pesek+Bob Roop 4-The Armstrongs(Brad+Bob) beat DDP Yoga(DDP+Stevie Richards) 5-The Grahams(Billy+Mike) beat Ilio Dipaolo+Frank Dalton 6-The Sheepherders(Butch Miller+Luke Williams) beat Killer Kowalski+Yukon Eric 7-Evolution(Batista+Randy Orton) beat The Killer Beea(Jim Brunzell+B.Brian Blair) 8-Russian Power(Ivan Koloff+George Hackenschmidt) beat Team NXT(Kevin Owens+Finn Balor) 9-Canadian Rampage(Angelo Mosca+The Mountie) beat Abe Lincoln+Henry Irslinger 10-Johnny Valentine+Bobby Shane beat Mikey Whipwreck+Mankind 11-Miracle Violence Connection(Terry Gordy+Steve Williams) beat The Nature Boys(Buddy Rogers+Ric Flair) 12-The Flying Redheads(Billy Lyons+Red Bastien) beat Sir Oliver Humperdink+Jim Cornette 13-Hulk Hogan+The Ultimate Warrior beat Team USA(Del Wilkes+Kurt Angle) 14-RVD+Sabu beat Ken Doane+Lash Leroux 15-Fred Blassie+The Shiek beat Kevin Sullivan+Maya Singh by DQ 16-Colt Cabana+Bryan Danielson beat The Dream Team(Brutus Beefcake+Greg Valentine) 17-The Vachons(Mad Dog+Butcher) beat Andre the Giant+King Kong Bundy 18-Randy Savage+Ricky Steamboat beat Nigel McGuiness+Johnny Saint 19-The Heenan Family(Rick Rude+Curt Hennig) beat The Gilberts(Doug+Tommy) 20-Dutch Savage+The Crusher beat Justin Credible+The Sandman 21-Orient Express(Antonio Inoki+Giant Baba) beat Demolition(Ax+Smash) 22-Twin Towers(One Man Gang+Bam Bam Bigelow) beat Giant Bernard+Kurrgan 23-Adrian Street+Val Venis beat PG13(J.C. Ice+Wolfie D) 24-The New Age Outlaws(BG+Kip James) beat The Poffos(Angelo+Lanny Poffo) 25-Jim Londos+Antonino Rocca beat Tommy Rich+Tracey Smothers 26-Danny Doring+Amish Roadkill beat George South+Larry Sharpe 27-Mexican Pride(Mil Mascaras+Konan) beat The Hillbillys(Cousin Luke+Hillbilly Jim) 28-The Original Midnight Express(Randy Rose+Dennis Condrey) beat Steve Corino+Chris Candido 29-2 Cold Scorpio+Marcus Alexander Bagwell beat Paul Ellering+Red Berry 30-Danny Hodge+Bobo Brazil beat Bill Dundee+The Honky Tonk Man 31-Steve Austin+The Rock beat S.D. Jones+Johnny Rodz 32-The Tolos Brothers(Chris+John) beat Bob Orton Sr+Mike Dibiase 33-Eddie Gilbert+The Dark Patriot beat Matt Striker+Tom Prichard 34-The Midnight Express(Bobby Eaton+Stan Lane) beat Rising Sun(Jushin Liger+Tiger Mask) 35-The Fabulous Kangaroos(Al Costello+Roy Heffernan) beat Jake Milliman+Mr X 36-Ox Baker+Don Leo Jonathan beat Rikidozan+Dewey Robertson 37-The Brothers of Destruction(Kane+Undertaker) beat Dan Spivey+Warlord 38-Bruno Samartino+Larry Zbyszko beat Afa Jr+Roman Reigns 39-The Valiants(Jimmy+Johnny beat David Taylor+Finlay 40-The Masked Superstars(I+II) beat Al Snow+D-Lo Brown 41-Magnum T.A.+Don Muraco beat The Texas Hangmen(Psycho+Killer) 42-Londrick(Paul London+Brian Kendrick) beat Boris Zhukov+Nikita Breznikov 43-Owen Hart+Yokozuna beat The Terrible Turk+The French Angel 44-Foreign Powers(Iron Shiek+Nicolai Volkoff) beat PN News+Jim Powers 45-Jimmy Snuka+Bruiser Brody beat George Steele+The Missing Link by DQ 46-Ray Stevens+Nick Bockwinkel beat Bray Wyatt+Jake Roberts 47-The Love Brothers(Hartford+Reginald) beat Dupae Rupa+Java Ruuk 48-Team MMA(Brock Lesner+Dan Severn) beat Powerhouse(Tony Atlas+Paul Orndorff 49-Harley Race+Larry Hennig beat Koko B Ware+Sweet Brown Sugar 50-The Shield(Jon Moxley+Tyler Black) beat The Blue Meanie+Bruiser Costa 51-Blackjack Mulligan+William Muldoon beat The Horseman(C.W. Anderson+J.J. Dillon) 52-Austin Aries+Claudio Castagnoli beat DX(HBK+Triple H) 53-The Road Warriors(Animal+Hawk) beat Team Old School(Lou Thesz+Frank Gotch) 54-The Lewis Brothers(Ed+Evan) beat Les Thatcher+Dick Hutton) 55-Buff Bagwell+Jonnie Stewart beat Jimmy Hart+Johnny V 56-The Playboys(Gorgeous George+Buddy Rose) beat Bill White+Ron Hutchison 57-The Asian Assasins(Mr Fuji+Mr Saito) beat Bobby Heenan+Lou Albano 58-John Cena+Chris Jericho beat Fritz Von Goering+The Grappler 59-The Mongols(Bepo+Geeto) beat Virgil+Vince McMahon 60-Roddy Piper+Bob Orton Jr beat The Samoan Island Trible(Alofa+Samu)
2ND ROUND 1-The Hart Dynasty(Brett Hart+British Bulldog) beat AJ Styles+Jerry Lynn 2-Jim Duggan+Ted Dibiase beat The Armstrongs(Brad+Bob) 3-The Sheepherders(Butch Miller+Luke Williams) beat The Grahams(Billy+Mike) 4-Russian Power(Ivan Koloff+George Hackenschmidt) beat Evolution(Batista+Randy Orton) 5-Johnny Valentine+Bobby Shane beat Canadian Rampage(Angelo Mosca+The Mountie) 6-Miracle Violence Connection(Terry Gordy+Steve Williams) beat The Flying Redheads(Billy Lyons+Red Bastien) 7-RVD+Sabu beat Hulk Hogan+The Ultimate Warrior 8-Colt Cabana+Bryan Danielson beat Fred Blassie+The Shiek by DQ 9-The Vachons(Mad Dog+Butcher) beat Randy Savage+Ricky Steamboat 10-The Heenan Family(Rick Rude+Curt Hennig) beat Dutch Savage+The Crusher 11-Orient Express(Antonio Inoki+Giant Baba) beat Twin Towers(One Man Gang+Bam Bam Bigelow) 12-The New Age Outlaws(BG+Kip James) beat 13-Jim Londos+Antonino Rocca beat Danny Doring+Amish Roadkill 14-Mexican Pride(Mil Mascaras+Konan) beat The Original Midnight Express(Randy Rose+Dennis Condrey) 15-Danny Hodge+Bobo Brazil beat 2 Cold Scorpio+Marcus Alexander Bagwell 16-The Tolos Brothers(Chris+John) beat Steve Austin+The Rock 17-The Midnight Express(Bobby Eaton+Stan Lane) beat Eddie Gilbert+The Dark Patriot 18-The Fabulous Kangaroos(Al Costello+Roy Heffernan) beat Ox Baker+Don Leo Jonathan 19-The Brothers of Destruction(Kane+Undertaker) beat Bruno Samartino+Larry Zbyszko 20-The Valiants(Jimmy+Johnny) beat The Masked Superstars(I+II) 21-Londrick(Paul London+Brian Kendrick) beat Magnum T.A.+Don Muraco 22-Foreign Powers(Iron Shiek+Nicolai Volkoff) beat Owen Hart+Yokozuna 23-Ray Stevens+Nick Bockwinkel beat Jimmy Snuka+Bruiser Brody 24-Team MMA(Brock Lesner+Dan Severn) beat The Love Brothers(Hartford+Reginald) 25-Harley Race+Larry Hennig beat The Shield(Jon Moxley+Tyler Black) 26-Austin Aries+Claudio Castagnoli beat Blackjack Mulligan+William Muldoon 27-The Lewis Brothers(Ed+Evan) beat The Road Warriors(Animal+Hawk) 28-The Playboys(Gorgeous George+Buddy Rose) beat Buff Bagwell+Jonnie Stewart 29-The Asian Assasins(Mr Fuji+Mr Saito) beat John Cena+Chris Jericho 30-Roddy Piper+Bob Orton Jr beat The Mongols(Bepo+Geeto)
3RD ROUND 1-Jim Duggan+Ted Dibiase beat The Hart Dynasty(Brett Hart+British Bulldog) 2-Russian Power(Ivan Koloff+George Hackenschmidt) beat The Sheepherders(Butch Miller+Luke Williams) 3-Miracle Violence Connection(Terry Gordy+Steve Williams) beat Johnny Valentine+Bobby Shane 4-Colt Cabana+Bryan Danielson beat RVD+Sabu 5-The Heenan Family(Rick Rude+Curt Hennig) beat The Vachons(Mad Dog+Butcher) 6-The New Age Outlaws(BG+Kip James) beat Orient Express(Antonio Inoki+Giant Baba) 7-Mexican Pride(Mil Mascaras+Konan) beat Jim Londos+Antonino Rocca 8-The Tolos Brothers(Chris+John) beat Danny Hodge+Bobo Brazil 9-The Midnight Express(Bobby Eaton+Stan Lane) beat The Fabulous Kangaroos(Al Costello+Roy Heffernan) 10-The Brothers of Destruction(Kane+Undertaker) beat The Valiants(Jimmy+Johnny) 11-Londrick(Paul London+Brian Kendrick) beat Foreign Powers(Iron Shiek+Nicolai Volkoff) 12-Ray Stevens+Nick Bockwinkel beat Team MMA(Brock Lesner+Dan Severn) 13-Austin Aries+Claudio Castagnoli beat Harley Race+Larry Hennig 14-The Lewis Brothers(Ed+Evan) beat The Playboys(Gorgeous George+Buddy Rose) 15-Roddy Piper+Bob Orton Jr beat The Asian Assasins(Mr Fuji+Mr Saito)
|
|